Канада отпадна от световното първенство по хокей за юноши след загуба с 3-2 от чехите
Global News | 2024-01-02 | 18:31:19

Якуб Станцл вкара втория си гол в мача 11,7 секунди преди края на третия период, когато Чехия оцеля след загубата на преднина от 2-0, за да победи Канада с 3-2 и преминете към полуфиналите на световното първенство по хокей за юноши във вторник.

Томаш Цибулка имаше другия гол за Чехия. Якуб Вондрас спечели победата.

Матю Ууд и Джейк Фърлонг отговориха за Канада. Матис Русо допусна загубата в петия си пореден старт на турнира до 20 години.

Северноамериканците водеха играта през по-голямата част от последните 40 минути, преди Станкл да отправи удар към вратата в последните секунди на редовното време който се отклони от стика на канадския защитник Оливър Бонк – син на бившия НХЛер Радек Бонк – и победи зашеметения Русо.

Четвъртфиналът във вторник беше реванш от миналогодишния мач за златен медал в Халифакс, който Канада взе 3-2 в продълженията. Петима членове на този чешки отбор се облякоха във вторник, докато нападателят Оуен Бек беше единственият завърнал се в Канада.

Канадското крило Матю Савои се завърна в състава във вторник от контузия в долната част на тялото, след като отседна при победата с 6-3 над Германия в неделя .

Conor Geekie също се завърна за Канада. Големият нападател избегна отстраняване от дисциплинарната комисия на Международната федерация по хокей на лед след неправилно поведение в играта за неправомерна проверка с глава само 11 секунди в неделя.

Загуба с 2-0 от Чехия след 20 минути, Русо спря Едуард Сейл в двубой 2 на 1 в началото на втория.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

След това Ууд взе пас от Истън Коуан няколко минути по-късно, за да вкара втория си гол и намали преднината на Чехия наполовина при 3:43 и даде надежда на пътуващите канадски фенове.

Отборът в червено продължи да преса с течение на периода и Фърлонг най-накрая изравни резултата с 3:20 преди края, когато неговият точков изстрел победи 6 фута и 7 Вондрас с Джийки отпред.

Канада не можа да направи нищо с Първата силна игра в мача в началото на третата част, преди Брейдън Ягър да нацели гредата от прореза.

Савоа имаше страхотен шанс с малко повече от четири минути преди началото на редовното време, но ударът му беше аут.

Канада, минус пет отговарящи на условията играчи при професионалистите и още двама аут поради нараняване или заболяване, имаше добър старт на мача, но пропусна няколко добри възможности за стрелба.

Търсете трети пореден златен медал и общо 21-ви за страната, канадците изоставаха с 1-0 в 7:51 от първия, когато защитникът Ноа Уорън направи лошо прочитане в неутралната зона и Станкл стреля втория си от късата страна на турнира срещу Русо.

Чехия получи наказателен удар, когато Уорън удари Доминик Раймън при откъсване, но Русо спаси с поук.

Канадският вратар, който влезе с 0,924 процента спасявания в четири старта, беше грешен при попадението за 2-0 при 1:59 след края на периода, когато Цибулка изстреля точков удар през екран, който намери път през Русо.

19-годишният играч пазачът на мрежата без драфт отговори с това голямо спиране в началото на втората, преди съотборниците му най-накрая да пробият срещу тромавия Вондрас.